Hakkımızda

Kimse Geride Kalmasın!

Proje Özeti

ERASMUS+ Programı – Herkes için Girişimcilik, toplumdaki tüm gençler için girişimciliğe erişimi teşvik eden özel bir projedir. Ekonomik katılım gençler için çok zor olsa da, engelli gençler için daha da zorlayıcıdır. Genç girişimciliğini destekleyen çeşitli tedbirler alınmış olsa bile, bu tür programlar mutlaka kapsayıcı ya da yeterince erişilebilir değildir. Öte yandan, tipik yaklaşım yalnızca ayrımcılığı teşvik eden engelliler için araçlar tasarlamaktır. Projemiz, engelli olsun ya da olmasın, hepsini kapsayan, ancak tam katılım için önemli özelliklere sahip olan gelişmeye adanmıştır. Bu bağlamda girişimcilik öğrenimi ve engelli insanlarla çalışma konusunda farklı deneyime sahip kuruluşlar, girişimcilik konusunda yenilikçi araçlar ve yöntemler geliştirmek üzere birleştirilecektir..

Hedefler

– Girişimcilik konusunda engelli dostu kaynakları benimsemek ve geliştirmek

– Girişimciliğe ilişkin tüm gençlere daha erişilebilir kapsayıcı eğitim yöntemleri geliştirmek

– Avrupa’daki engellilerin girişimciliği için engelli dostu araç ve politikaları teşvik etmek

– Engelli girişimciler için bir ağ oluşturmak

Proje Ortakları

  1. Bulgaristan Consurtium Innovative Capital
  2. Belçika – European Network On Independent Living Brussels Office

Proje kapsamında elde edilen çıktılara linkten ulaşabilirsiniz.

Efor All, Marmara Teknokent tarafından yürütülen Kimse Geride kalmasın Mottosuyla yola çıkılan Tematik Bir Girişimcilik Kampı Platformudur. Bu kapsamda, bireylerin girişimcilik yeteneklerinin artırılması ve teknoloji-yenilik odaklı iş fikirlerinin nitelikli istihdama dönüştürebilmeleri hedefleriyle çalışmalar yürütülmektedir.

Efor All projesiyle yetenekli ve girişimci bireyleri cesaretlendirme ve projelerini hayata geçirmeleri yolunda onları desteklemek hedefiyle kamplar düzenlenmektedir.

Efor All proje başvuruları efor-all.com sitesi üzerinden yapılır.